Охорона праці

Гасло Всесвітнього Дня охорони праці у 2023 році –  «Безпечне та здорове робоче середовище — основний принцип та право на роботі» (A Safe and healthy working environment as a fundamental principle and right at work).

Ідея проведення Всесвітнього Дня охорони праці бере початок від Дня вшанування пам’яті працівників, які загинули на роботі. Він вперше був організований американськими та канадськими робітниками в 1989 році.
Охорона праці - система правових, соціально-економічних, організаційно-технічних, санітарно-гігієнічних і лікувально-профілактичних заходів та засобів, спрямованих на збереження життя, здоров'я і працездатності людини у процесі трудової діяльності.

Звіт про проведення

єдиного Дня охорони праці

по КЗО  «Голубівському ЗДО «Сонечко»

Перещепинської міської ради

На виконання наказу відділу освіти Перещепинської міської ради «Про організацію проведення єдиного Дня охорони праці в закладах освіти Перещепинської міської ради» № 59-з   від  21.04.2023р., 28 квітня  2023 року  в закладі дошкільної освіти  «Сонечко» було проведено єдиний День охорони праці під девізом «Безпечне та здорове робоче середовище – основний принцип та право на роботі».

Стан роботи з охорони праці та техніки безпеки під час освітнього процесу в закладі дошкільної освіти «Сонечко» знаходиться під постійним контролем директора Нездійминоги Л.М., вихователя-методиста Залозної О.П. та завгоспа Степаненко Ю.М.

Метою  проведення Дня охорони праці є  створення здорових і безпечних умов навчання і праці, запобігання виробничого і дорожньо-транспортного травматизму, дотримання норм і правил протипожежної безпеки для організації виконання правових, організаційно-технічних, санітарно-гігієнічних заходів, спрямованих на запобігання нещасним випадкам в процесі праці.

До  Дня охорони праці  в закладі проведено ряд заходів:

• Проведення бесіди спільно з працівниками закладу щодо поліпшення умов праці та профілактики виробничого травматизму працівників;

• Оновлено відповідні куточки, стенди з ОП в закладі;

• Перевірено наявність та дотримання інструкції з охорони праці, ведення журналів реєстрації інструкції з охорони праці;

• Затверджено алгоритм дій у разі настання випадків травматизму та правил надання домедичної допомоги при отриманні травм;

• Проведено моніторинг стану приміщень, будівель, технічних споруд та території, розроблено  заходи  щодо усунення виявлених недоліків

• Проведено вікторину на знання правил безпечної поведінки та з питань профілактики невиробничого травматизму («Кращий за професією», «Краще робоче місце», «Кращий знавець правил з охорони праці» тощо);

• Перегляд вебінару  для  працівників закладу на тему:  «Порядок розслідування нещасних випадків з учасниками освітнього процесу»;

• Проведено консультації та роз’яснювальна робота з  батьками в режимі онлайн через соціальні мережі (Viber-групи,) про дії під час екстремальних та надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, пожежної безпеки, за допомогою освітньої платформи  Classroom «Де чатує небезпека», «Діти самі вдома: основні спостереження та поради батькам», «Сучасне дошкілля під захистом», «Підтримка батьків та дітей під час війни»;

Відповідно до нормативних вимог  у ЗДО ведуться журнали з ОП, а саме:

• Журнал реєстрації інструктажів з питань охорони праці на робочому місці;

• Журнал реєстрації вступного інструктажу з питань охорони праці;

• Журнал реєстрації інструктажів з питань пожежної безпеки, ЦЗ з працівниками ЗДО;

• Журнал реєстрації актів про нещасний випадок, що стався з працівником ;

• Журнал реєстрації актів про нещасний випадок, що стався з вихованцем;

• Журнал реєстрації інструкцій з охорони праці.

Враховуючи повномасштабну збройну агресію російської федерації проти України, яка почалася 24 лютого 2022 року, в середині 2022-2023н.р. педагогічний колектив закладу пройшов  навчання з мінної безпеки за курсом – «Навчання з попередження ризиків від вибухонебезпечних предметів» (EORE). По завершенню навчання було пройдено тестування та отримано сертифікати.

Колектив закладу дошкільної освіти  дотримується і продовжуватиме відповідну роботу з охорони праці та безпеки життєдіяльності, спрямовану на забезпечення здорових і безпечних умов праці, проведення освітнього процесу й запобігання травматизму його учасників.